Bayrampaşa`da Ramazan

Bayrampaşa Belediyesi her yıl Ramazan ayında yapmış olduğu etkinlikler ile ulusal basında yer alıyor.

19.06.2016 16:21

Bir yandan Bereket Konvoyu ile Balkanlar ile olan kardeşliğimizi pekiştirirken diğer yandan da Bayrampaşa`nın her mahallesinde kurulan Sokak İftarları ile mahalle sakinlerinin birbirleri ile kaynaşmasını sağlıyor. Eski cezaevi alanında kurulan Namazgah ile Bayrampaşa halkının serin bir ortamda ibadet etmesine ve teravih namazı öncesi kurulan masalarda cemaatin çay sohbeti yapmasına olanak tanıyor.

Belediye Başkanı Atila Aydıner’in en yoğun olduğu dönemdir Ramazan. Bir yandan Balkanlar`daki iftarlara katılan Başkan Aydıner, sokak iftarlarını  da asla ihmal etmiyor. Gittiği şehirlerden canlı yayın vasıtası ile Bayrampaşa`daki sokak iftarlarında kurulan dev ekranlarda halkına hayırlı ramazanlar dileyen birer konuşma yapıyor.

Yaptığımız güzel işler monotonlaşmasın diye hep üzerine birşeyler ilave etmek isteriz. Ve bu ilaveler bazen asıl yapılması hedeflenen işin önüne geçer. Gerek CHP ve gerekse AK Partili belediyelerin sokak iftarlarında kurdukları büyük sahneler, canlı yayın bağlantıları ve dev ekranlar, verilen iftar yemeği maliyetinin belki de üzerine çıkmaktadır. Oysa  bu bütçe garibanlara  daha çok Ramazan kumanyası hazırlanması için harcansa, hem Allah`ın rızasına nail olunur, hem de o garibanlar oy zamanı geldiğinde kendisini unutmayan belediye başkanına oy vermeyi ihmal etmeyecektir.

Bosna Sancak Derneği`nde çok uzun yıllar görev yaptıktan sonra geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede başkanlığa aday olmayan  Zahit Büyükbayrak ağabeyimize yapmış olduğu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Göreve yeni seçilen Muhammet Bayraktar ve  yönetim kurulunun başarılı çalışmalara imza atmasını diliyoruz.  Karadağ Göçmenleri Derneği`nde de yapılan kongre sonucu oluşan yeni yönetime ve Başkan Recep Sancaktar`a başarılar diliyoruz.

Bosna Sancak Derneği`nin Ramazan ayı dolayısı ile hazırladığı 1500 Ramazan kolisini etnik kimlik ayırımı yapmadan, fakir kağıdı istemeksizin ihtiyacı olanları tespit edip ve yapılan başvuruları gidip yerinde araştırdıktan sonra, akşam saatlerinde kimse görmeden bu yardımları gerçekleştirmesinin örnek alınacak bir davranış olduğunu belirtmek istiyorum.

Rabbim bizlere mübarek Ramazan ayının bereketinden istifade edip hayırlısı ile Bayrama kavuşmamızı nasip etsin.