TÜRKİYELİ BOŞNAKLAR SREBRENİCA'DA YAŞANAN BOŞNAK SOYKIRIMINI UNUTMAYACAK!


"Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma Dernek Yönetimi, 22 yıl önce Bosna Hersek'te yaşanan Srebrenica Soykırımı'nı unutturmamak için 11 Temmuz'da etkinlikler düzenliyor."

10.07.2017 21:10

Bosna Savaşı'nın sonlarında Srebrenica'da işlenen soykırım sonucu 8372 Boşnak, Sırplar tarafından her türlü işkenceye maruz tutularak katledildi. 

Güvenli Bölge diye tabir edilen Srebrenica'da 8 bin civarı Boşnağın barış olacak diye Birleşmiş Milletler askerleri taraından silahları alındı. Barış gücü askerlerinin Hollandalı komutanı silahsız Boşnaklar'ı Sırp komutan Ratko Mladiç'e teslim ederek bu soykırımda Birleşmiş Milletleri'nde etkisinin ne kadar büyük olduğunu kanıtladı. Mladiç kendisine teslim edilen Boşnakları yüzyılın en büyük soykırımına tabii tuttu. 

Srebrenica'da yaşanan vahşet ile ilgili bilgilendirmelerin yapılacağı aşağıdaki programlara tüm halkımız davetlidir. Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenledikleri etkinlikler hakkında şu açıklamayı yaptı:

"#BİR DAHA ASLA#
SREBRENİCA BOŞNAK SOYKIRIMI, UNUTMA UNUTTURMA!
BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ,BOSNA SANCAK KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ,BOSNA SANCAK AKADEMİK KÜLTÜR VE TARİH VAKFI 'NIN KATKILARIYLA SREBRENİCA SOYKIRIMI ANMA PROGRAMI TEK RUMELİ TV DE SAAT:22:00 DA CANLI YAYIN OLARAK YAPILACAKTIR.İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİZ."


Etiketler: Srebrenica
6656

Hava Durumu ANKARA