TİKA’dan Kosova’da Kadın İstihdamına Destek


Kosovalı işsiz kadınlara destek amacıyla kurulan Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği'ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından teknik donanım desteğinde bulunuldu.

16.02.2015 11:22

TİKA, Kosova’da istihdam artırıcı projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu çerçevede Kosovalı işsiz kadınlara destek amacıyla kurulan Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği'ne TİKA tarafından teknik donanım desteğinde bulunuldu.

Proje kapsamında TİKA tarafından sağlanan teknik donanım desteği ile Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği’ne Dikiş Nakış ve Kuaförlük Atölyesi, Ürün Satış Yeri ve Eğitim Salonu kuruldu. Açılış törenine Türkiye Priştine Büyükelçisi Songül Ozan, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Dairesi Başkanı Dr. Mahmut Çevik, TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü, Türk Temsil Heyeti Başkanlığı SAİ Birliği Komutanı Yarbay Gaffar Gören, Prizren Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş ve diğer davetliler katıldı.

Açılış konuşmasında bulunan Kosova Kadınları Yardımlaşma Derneği Başkanı Maide Şabani, bundan sonra yapılacak faaliyetlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamak gayreti içinde olacaklarını belirterek TİKA tarafından sunulan destek için sonsuz teşekkürlerini iletti.

TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Dairesi Başkanı Mahmut Çevik konuşmasında, söz konusu projenin bir başlangıç olduğunu belirterek, “Mesleki kursların açılması, sosyal dayanışmanın sağlanması, üretimin artırılması ve yaşam standartlarının yükselmesine yönelik olarak projelere desteğimiz devam edecektir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Songül Ozan da, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman Kosova halkının yanında olduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve derneğe katkısı geçen kurum ve kuruluşlara verilen plaketler sunuldu. Açılışın ardından üretim ve kurs alanları ve açılan atölyede üretilen çeşitli ürünler incelendi.


Etiketler: Bosna Balkan Tika
956

Hava Durumu ANKARA