Tika Desteği ile Karadağ'da Ulçin İslam Birliği Eğitim ve Kültür Merkezi Hizmete Açıldı


Karadağ’ın güneyinde bulunan Ülgün (Ulçin) şehrinde yaşayan gençlerin eğitim ve kültür faaliyetlerini gerçekleştirecekleri Ulçin İslam Birliği Eğitim ve Kültür Merkezi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından tadilat ve donanımı gerçekleştirilerek hizmete açıldı.

16.02.2015 10:58

TİKA, Karadağ’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Karadağ’da özellikle eğitim alanında önemli projelere imza atan TİKA tarafından Karadağ’ın güneyinde bulunan Ülgün (Ulçin) şehrinde yaşayan gençlerin eğitim ve kültür faaliyetlerini gerçekleştirecekleri Ulçin İslam Birliği Eğitim ve Kültür Merkezi’nin tadilatı gerçekleştirilerek hizmete açıldı.

Merkezin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene, Ulçin Belediye Başkanı Fatmir Gjeka, TİKA Podgoritsa Koordinatörü Mustafa Yazıcı, Karadağ İslam Birliği Temsilcileri, Ulçin İslam Birliği Yetkileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ulçin Belediye Başkanı Gjeka törende yaptığı konuşmada, gençlerin ve çocukların eğitimlerine yönelik yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak, bölge gençlerinin eğitim ve kültür faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri böyle bir mekanın hizmete açılmasını sağlayan TİKA’ya teşekkürlerini sundu. TİKA’nın özellikle eğitim alanındaki çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Ulçin Belediye Başkanı Gjeka, Ulçin’in önemli tarihi eserlerinden olan Namazgah Camii ile Ali Paşa Hamamı’nın restorasyonlarının da TİKA tarafından yapılacak olmasından dolayı büyük heyecan duyduklarını kaydetti.  

TİKA Podgoritsa Koordinatörü Yazıcı ise, Ulçin şehrinin önemli bir eksiğinin giderildiğini düşündüklerini belirterek, Ulçin İslam Birliği ile beraber gerçekleştirdikleri çalışmayla Ulçin’de yaşayan gençlerin eğitim ve kültür seviyelerinin yükseltilmesini amaçladıklarını söyledi. Bu konuda özellikle Ulçin İslam Birliği’ne büyük bir sorumluluk düştüğünü de sözlerine ekleyen TİKA Podgoritsa Koordinatörü Yazıcı, düzenlenecek program ve kurslarla Merkezin en aktif bir biçimde kullanılması gerektiğini kaydetti. 

Ulçin İslam Birliğine ait hizmet binasında bulunan yaklaşık 70 metrekarelik bölümün tadilat ve donanımının gerçekleştirilmesiyle hizmete açılan Ulçin İslam Birliği Eğitim ve Kültür Merkezi’nde, gençlere verilecek Türkçe, Kuran-ı Kerim ve bilgisayar kurslarının yanısıra, bayanlar için kültür ve eğitim programları da düzenlenecek.


Etiketler: Bosna Balkan Tika
895

Hava Durumu ANKARA