Arnavutluk’ta Berat Kadın Sığınma Evi’ne Destek


Arnavutluk’ta Berat Belediyesi ve Kentsel ve Kırsal Kadınların Haklarının Korunması Derneği işbirliğinde şiddet gören kadınlara yönelik olarak hizmet verecek olan sığınma evine Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından donanım desteği verildi.

16.02.2015 10:52

TİKA, Arnavutluk’ta gerçekeleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Arnatvutluk’ta önemli projelere imza atan TİKA, Kentsel ve Kırsal Kadınların Haklarının Korunması Derneği işbirliğinde şiddet gören kadınlara yönelik olarak hizmet verecek olan sığınma evine donanım desteğinde bulundu.

Şiddet mağduru 20 kadar kadının çocukları ile birlikte barınacağı sığınma evi Arnavutluk ölçeğinde faaliyette bulunan birkaç sığınma evinden biri olarak önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Bu kapsamda söz konusu sığınma evinin açılış törenine, Türkiye Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, Berat Belediye Başkanı Fadıl Nusufi ve TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin katıldı.  

Zor günlerini atlatmaya çalışan mağdur kadınların ve beraberindeki çocukların hayatlarını kolaylaştırmayı hedef alan proje ile  sosyal sorumlulukların yerine getirilmesine önemli bir katkıda bulunulmak suretiyle moralleri artan mağdur kadınların, normal yaşamlarına dönüşlerine yönelik süreç de hızlandırılmış olacak. TİKA tarafından 2010 yılında aynı amaçla Tiran’da Şiddet Gören Kadınlar Rehabilitasyon Merkezi’ne de donanım desteğinde bulunulmuştu. 


Etiketler: BALKAN
1252

Hava Durumu ANKARA