Arnavutluk Tiran Valiliği'nin Türkiye Çalışma Ziyaretine Destek


Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk Devleti Tiran Valiliğinin, Vali ve beraberindeki 4 kişilik bir heyetin Türkiye’de Ankara Valiliği, Ankara İtfaiye Müdürlüğü ve TİKA Başkanlığı’nda bir çalışma ziyareti Başkanlığımız tarafından organize edilmiştir.

28.02.2015 16:41

Arnavutluk Devleti,  Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer almak ve birliğe uyum sağlamak için reformlar yapmaktadır.  Bu kapsamda gündeme gelen Yerel Yönetimler Reformu ile Valilerin görev ve yetkileri yeniden yapılandırılacaktır. Bu gelişmeler üzerine Tiran Valiliği, Türkiye’deki tecrübelerden faydalanmak ve işbirliği yapılabilecek hususlarda görüşmelerde bulunmak amacıyla Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulunmak için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından destek sağlanmıştır.

Vali ve beraberindeki 4 kişilik bir heyetin Türkiye’de Ankara Valiliği, Ankara İtfaiye Müdürlüğü ve TİKA Başkanlığı’nda bir çalışma ziyareti Başkanlığımız tarafından organize edilmiştir.24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen ziyaret ile işbirliği ve tecrübe paylaşımı hususunda önemli bir destekte bulunulmuştur. 


Etiketler: Tika Balkanlar
1208

Hava Durumu ANKARA